среда, 21 марта 2018 г.

Урок № 24
Тема:  Проект «Пташина їдальня».
Мета:вчити планувати, розробляти, реалізувати  проект, брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання, дати уявлення про світ птахів, розкрити залежність життя птахів від поведінки людини;
формувати соціальну компетентність;
 розвивати  позитивно – емоційне ставлення до природи рідного краю, спостерігати  за життям птахів, які залишились зимувати, допомагати птахам взимку;
виховувати любов і бережливе ставлення до птахів.
Тип проекту: пізнавально-дослідницький.
Проблема: зимуючі птахи потребують допомоги людей у холодний період часу, потрібно дізнатися, чим їх можна погодувати.  Допомога птахам взимку
Обладнання: малюнки  птахів, аудіозапис «Звуки  природи» https://www.youtube.com/watch?v=wghf4fiuPWE, мікрофон,  ягоди горобини та дерево,ноутбук, маски птахів
Форма проведення уроку: Урок-подорож. Пташина їдальня
Перебіг
Етапи проекту
І етап - допроектна підготовка

1.Формування проектних груп
2.Формування теми проекту
3.Визначення проблемного завдання
4.Зібрати інформацію про птахів
5.Підготувати ілюстрації різних груп птахів
6.Вибір методів дослідження:
-         робота з книгою;
-         консультативна робота;
-         пошук інформації на Інтернет – сайтах

ІІ етап - дослідницько-захисний
1.Збір даних з використанням науково-художньої літератури
2.Аналіз та обробка отриманих даних
3. Проведення усних консультацій
4.Урок- подорож
5.Виставка малюнків, виготовлення годівничок  для птахів
6.Виготовлення книжки із залученням допомоги батьків.

ІІІ етап – презентація отриманих результатів
Допомога птахам взимку. Вивішування годівничок для птахів.

Перебіг уроку
І. Організація класу. Мотивація  навчальної діяльності.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами відправимося у подорож.
-         Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Про це напишіть на ягодах горобини,що лежать у вас на парті, і прикріпіть на наше дерево.
ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.
-         Перш,  ніж вирушити в дорогу,  перевіримо стан погоди.
Давайте передамо прогноз погоди по телебаченню. Хтось із вас буде диктором і розкаже про погоду за ось цим планом.
1. Температура повітря.
2. Стан неба.
3.Опади.
4. Інші явища при роди

2. Хвилинка - цікавинка
А чи знаєте ви, що птахи можуть попереджати про зміни в погоді ?
Є такі прикмети:
Якщо бузьки не вiдлетiли до Покрови — на теплу зиму.
Грак відлетів — чекай снігу.
Снiгур спiває — на снiг, завiрюху.
Грак прилетів — скоро сніг зійде.
Галки сідають на верхів’я дерев — до тепла, а всередину шиються — на мороз.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
-         Ось і перша наша зупинка  «Бурхлива річка запитань»
1.     Бліц-опитування:
-         Наведіть приклади, як пов’язана нежива і жива природа.
-         Що таке ланцюг живлення?
-         Наведіть приклади, як пов’язанні тварини і рослини?
2.     Гра «Продовж  ланцюг живлення.»
Морква,заєць,…
Сіно,козуля,…
І знову в подорож…

ІУ. Фізхвилинка
Крильця пташки розправляють,
Їх до сонця піднімають.
Потім можна політати
І комашок поганяти.
На галявину злетілись,
Там зерна вони наїлись.
Потім знову полетіли,
У гніздечко хутко сіли.

У. Повідомлення теми і мети уроку
Наступна зупинка допоможе нам попрацювати над темою нашого уроку, яка схована в цих розкиданих складах. На цій зупинці нас чекає багато цікавого і несподіваного.
Пта                ня               на

даль               ши               ї


      Зима для птахів – нелегка пора. Для птахів голод - одна з основних причин загибелі взимку. Тому птахи потребують нашої допомоги.  І найкращим подарунком для них стане годівничка з кормом.                         
-Чи всі птахи залишаються у нас на зиму?
 - Яких зимуючих птахів ви знаєте? ( Горобці, синиці, сороки, ворони, шишкарі, дятли і т.д.)
 - Як вони добувають їжу? Які птахи зимують у нас взимку?

1.Гра "Перекладачі"
Убгол (голуб), ронаво (ворона)
лекале (лелека)лисичка (синичка)
росока (сорока), льражуве (журавель)
роцьбего (горобець), телдя (дятел)
2."Мозкова атака"
Годівниця.
По селу  мете сніжниця,
Розгулялася зима.
У сусідів - годівниця,
А у нас її нема.
А навколо наче вати
Хтось накидав на дахи.
“ Нумо, брате, працювати,
щоб не гинули птахи!”
УІ. Вивчення нового матеріалу.
Наступна зупинка «Музей   птахів».
1.Розгляд малюнків про птахів.
2.Презентація підготовлених повідомлень про птахів.(Виступ груп)


Синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати до 15 кг насіння і зернят. Проте взимку не завжди їй вдається знайти схованку. Тому доводиться шукати їжу під снігом або харчуватися у годівничках.

Картинки по запросу синичка фото
Снігурі
Як це не дивно звучить, але чим більші морози, тим спокійнішими виглядають снігурі. Зазвичай вони літають невеликими зграйками до 10 осіб. У люті морози снігурі сидять
5 нерухомо і лише час від часу «оживають», щоб з’їсти яку-небудь ягідку чи насіння. Особливо полюбляють снігурі ягоди горобини
Картинки по запросу снігурі фото
Горобчики
Хоча горобчики і невибагливі у виборі їжі, проте взимку ці маленькі сірі пташечки потребують допомоги людини. Харчуються горобчики насінням, зерном, хлібними крихтами. Тому варто їх підгодовувати.




Дятли
Цікаво спостерігати за зимівлею дятлів. Дятли можуть як відлітати у теплі краї, так і зимувати у рідних лісах. Зимують вони у дуплах, які самі й видовбують. Зазвичай дятли харчуються комахами, ягодами і насінням, але взимку їхній раціон значно звужується. Їх рятує насіння ялинових і соснових шишок. І попри невелику кількість їжі, дятли є дуже щедрими птахами і з легкістю можуть поділитися їжею з іншими пернатими.
Картинки по запросу дятел рисунок
3. Наступна зупинка «Загадкова»  (Звіт пошукової групи)

1.Біла латка,
Чорна латка
По дереву скаче.                                            
(Сорока)

2.Що це за сіренька пташка?
Ловить гусінь і комашок,
Цвірінчить вона, стрибає,
В теплий край не відлітає.
Цей маленький жвавий хлопчик
Називається…
(Горобчик)

3.Крізь зимові заметілі
Птахи прилетіли.
В них червоні гарні груди,
Ніби яблука усюди
Хтось розвісив у дворі.
Звуться птахи…(Снігурі)

Прислів’я про птахів
1. Де багато пташок, там нема комашок.
2. Доспівалась пташка до зими, прийшлося під стріхою зимувати.
3. Як багато птиць, то не буде гусениць.
4. Всяка пташка свої пісні має.


5. Яка пташка, така й пісня.

Скоромовки

Комментариев нет:

Отправить комментарий