среда, 21 марта 2018 г.

Тема виховної години: «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна»
Мета:розширити знання учнів про Україну; формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, повагу до людей інших національностей, працьовитість; розвивати у дітей прагнення бути свідомими громадянами України; заохочувати творити добро , здобувати знання; розвивати інтерес до вивчення мови, історії України; виховувати любов до Батьківщини,рідного краю.
Обладнання: карта України, плакат «Державні символи України», ілюстрації, диск із записом Гімну України, презентація «Твоя країна – Україна, а ти її громадянин», малюнки дітей українця і україночки, аркуші А-4, кольорові олівці, фломастери, скотч.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
Україна – єдина країна.
Ми маленькі сини і доньки України.
Щоб дізнатися про рідну країну,
Розпочинаємо виховну годину.
ІІ. Зміст та завдання уроку
1. Слухання вірша
Облітав журавель сто морів, сто земель,
Облітав, обходив, марно крила натрудив
.
Ми спитали журавля: «Де найкращая земля?»
Журавель відповідає : «Краще рідної немає!»
П.Воронько « Облітав журавель»
- Кожна наша маленька батьківщина є частинкою великої Батьківщини, нашої держави, ім’я якої дізнаємось з акровірша.
2.Гра «Акровірш»
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніше їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай,
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
- Отже, сьогодні
ми поговоримо про нашу Вітчизну - Україну.  Тема виховної години  «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна».
ІІІ. Основний зміст роботи
      1. Україна – це наша держава. Ви – українці, її маленькі сини і дочки, наша мова – українська. Щасливі ми , що народилися і живемо на такій чудовій землі ,багатій і мальовничій. Де б не були ми, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємось    аж до сліз , зачувши рідну мову, пісню.
Ось погляньте на карту України – це карта нашої Батьківщини (Презентація). Це Герб нашої держави, це наш жовто – синій Прапор. У кожному куточку України – живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, яка є для всіх нас єдиною. Україна – це наш рідний батьківський край, і ми несемо в собі його культуру, звичаї, традиції, його пісні і вірші, вбираємо в свою душу рідні серцю краєвиди.


1 учень.Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов’я,
Звешся веселково Україною,
Нене зачарована моя. 
2 учень.Струмок серед гаю, як стрічечка.
На квітці метелик, мов свічечка.
Хвилюють, малюють, квітують поля –
Добридень тобі, Україно моя! 


3 учень.Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна!


ІV. Вправа «Асоціативний кущ». Створення павутинки «Україна»
- Ваші асоціації до слова «Україна».
                                                            рідне село
                                    рідна домівка                           сім’я
                      ріки, гори, ліси           УКРАЇНА           села, міста
                                   діти                                            школа
                                                           рідна земля

V. Розповідь учителя з елементами бесіди
- 24 серпня- День Незалежності України – головне державне свято.Проголошення Акту незалежності України відкрило нову сторінку в історії нашої Батьківщини. На всіх етапах становлення український народ демонстрував високий національний дух і прагнення жити вільно і незалежно, у мирі та злагоді з іншими народами. Виборовши волю , Україна визначила свою символіку, яка уособлює її історію, її сутність.
-    Назвіть державні символи України.


4 -й учень.
Наш герб – тризуб,
Це воля , слава й сила;
Наш герб- тризуб.
Недоля нас косила ,
Та ми зросли , ми є ,
Ми завжди будем,
Добро і пісню
Несемо людям.
5 –й учень.
Прапор – це державний символ,
Він є в кожної держави,
Це для всіх – ознака сили,
Це для всіх – ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє небо , жовте жито,
Прапор свій оберігаєм,-
Він – святиня , знають діти.


6 –й учень. Слова палкі, мелодія врочиста,
Державний гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста-
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна,
Хай чують всі – і друзі, й вороги,
Що Україна вічна,незнищенна,
Від неї лине світло навкруги.


- Послухаймо разом Гімн України. Прислухайтеся до своїх сердець. Що відбувається в них, коли він звучить?  (Слухання у запису Гімну України стоячи).
Діти діляться своїми враженнями.
Є також народні символи України. Це верба, калина і чорнобривці. Недаремно говорять: «Без верби і калини нема України».
Україна – прекрасна країна. Є 7 чудес України, а саме: Софіївський парк, Києво-Печерська лавра, Хотинська фортеця, Собор Софії Київської, Херсонес, Кам’янець-Подільська фортеця, Хортиця – містечко Запорізького козацтва.
VI. Робота з картою України
- Україна – славна земля з широкими і чистими ріками, мережаними нивами,мальовничими горами, голубими морями.(Показ на карті).
- Які гори знаєте?
- Назвіть моря , які омивають нашу Батьківщину. Це Чорне  і Азовське моря.
- Подивіться на карту. Ось де знаходиться наша  маленька батьківщина – Донецька область, Великоновосілківський район
VІІ. Практична робота
- Діти, ми живемо на своїй рідній землі, яка зветься Україна, а ми з вами – українці. Погляньте на край вашої парти і ви побачите фігурки українця (хлопчики) та україночки (дівчатка), візьміть кольорові олівці і розфарбуйте їх.(Діти працюють під мелодію українських пісень, за бажанням підспівують. З допомогою вчителя розміщують фігурки на дошці у вигляді хороводу навколо карти України).
- А зараз я прочитаю вірш з пропущеними словами, а ви спробуйте їх відгадати і хором назвати.
На землі великій є одна країна:
Гарна й неповторна, мила …(Україна).
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу, до речі, ще й …(талановиті).
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші … (складають).
Щоб жила й раділа кожна родина,
Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)!

VIII. Робота з прислів’ями
- Зєднайте частини і прочитайте прислів’я, поясніть їх зміст.
Та земля мила,
За рідний край
Добре тому,
Людина без
Вітчизни-
В нашій рідній стороні
Кожному мила
де мати народила.
життя віддай.
хто у своєму домі.
як соловей без пісні.
воля нам світліша сонця.
своя сторона.

ІХ. Підсумок
- Що ж таке Україна?
- Яку назву має народ України?
- Хто ж ми ?
- Коли відзначається День незалежності України?
- Якби вам запропонували намалювати Батьківщину, то що б ви намалювали?



  - Ось і надходить кінця наше знайомство з Україною. Ви, діти, маєте у своєму серці високе почуття любові до рідного краю, а тому зможете зробити все для того , щоб Україна і надалі розквітала і багатіла. А для цього потрібно здобувати знання, багато знати і вміти. То ж старайтеся вчитися так, щоб вами пишалася Батьківщина.
У всьому світі – кожен знає –
Батьківщина лиш одна є.
І в нас вона одна – єдина.
Це наша славна Україна.
Про Україну, рідний край
Ти завжди, завжди памятай!
Використана література:

Вірші: О. Олесь, В.Сосюра, М.Сингаївський
Газета «Наші козаченьки», «Сім чудес України». 2006 рік
Журнали «Все для вчителя», № 3, 2008 рік, №  17, 2012 р.
Приказки про рідний край, збірка «Приказки, загадки», 2005 р.


Комментариев нет:

Отправить комментарий